Hakkımızda

DEVOTRANS, 1960 yılından beri elektrik, elektronik, mekanik test cihazları üreten bir firmadır. Firmamız, DEVOTRANS, ismini Türkiye’ ilk üretimini yaptığı DEğişik VOltaj TRANSformatörü kelimelerini kısaltarak almıştır. DEVOTRANS, 50’den fazla iş koluna 600’ü aşkın cihaz üretiminde bulunmuştur. Ülkemizde üretimi yapılmayan birçok ürünün İLK ve TEK üreticisi olmayı gururla sürdürmektedir. Firmamız, Türkiye’de TSE uygulamasına girilmesiyle TSE ve kalite kontrol ile ilgili makina üretimine yönelmiştir. Yaklaşık 30 yıldır Çekme - Basma – Germe - Sıkıştırma test cihazlarından binlercesini üreterek, laboratuarlar kurmuştur.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmaların global ekonomide yer edinebilmeleri için kalite açısından rekabet edebilir durumda olmaları gerekmektedir.

Değişen kalite anlayışı ile birlikte, ISO 9001 gibi kalite yönetim sistemi standartlarında, kalitenin temini ve sürekliliğine katkıda bulunan “Kontrol ve Ölçme Sistemleri” ile “Kalibrasyon” konusuna verilen önem de artmıştır.

DEVOTRANS, müşterilerinin talepleri doğrultusunda standartlara bağlı kalarak özel tasarımlar ile, ülkemizin önde gelen firmalarının laboratuarların da yer edinmiştir. Bu cihazlarla yapılan testlerde; numunenin, kopma, yırtılma, ezilme, kırılma, esneme testleri yapılmakta, patlama mukavemeti, aşınma veya yıpranma direnci, sertliği, yoğunluğu, hava veya su geçirgenliği gibi fiziksel özellikleri ölçülmektedir. Numunenin yüksek gerilim izolasyon ve elektriksel direnç testleri yapılabilmektedir.

Elde edilen sonuçlar ile standartlara uygun ve KALİTELİ ürünler üretilebilmektedir.

Firmamız, 2006 yılından itibaren kendi bünyesinde kurduğu kalibrasyon laboratuarı ile müşterilerine kalibrasyon hizmeti sunmayı sürdürmektedir.

Devotrans Kalibrasyon Laboratuvarı (DVTLAB), Kuvvet, Sıcaklık, Terazi konuları ile ilgili faaliyetlerinde TS EN ISO/IEC 17025 standardının gereklerini karşılamış ve 31 Aralık 2008 tarihinde TÜRKAK’tan akredite olmuştur. DVTLAB 2010 yılında “Basınç” konusunu da akreditasyon kapsamına dahil etmiştir.

DVTLAB kalibrasyon faaliyetlerini, laboratuar da ve/veya müşterinin kendi yerinde gerçekleştirmektedir. Müşteri yerinde yapılan kalibrasyonlar; kuvvet, sıcaklık ve terazi kalibrasyonlarını kapsamaktadır. Laboratuvarda yapılan kalibrasyonlar ise basınç kalibrasyonlarını içermektedir.

DVTLAB’ın kalibrasyonda kullandığı referans cihazlar; Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) ve/veya diğer kabul gören ulusal metrolojilerde izlenebilirdir.